• Kategorie: Aktuality, Mílaři a vytrvalci

  Zlaté rozloučení Ondry Hodbodě

  Třetí únorový víkend patřil v atletice halovému Mistrovství České republiky dorostu a juniorů, který se za účasti více než sedmi set atletů uskutečnil v Ostravě-Vítkovicích. Na základě aktuální pozice v letošních halových statistikách byli z atletického oddílu SKP nominování Ema Škochová, Jakub Šantavý, Šimon Pácal a Ondřej Hodboď.


  V sobotním programu si nejdříve odbyl svůj debut v dorostenecké kategorii Jakub Šantavý. Pro postup do osmičlenného finále byl v běhu na 800 metrů dán postupový klíč - první dva závodníci z každého rozběhu plus dva další dle časů. Jakub startoval v posledním rozběhu, kdy již byl všem závodníkům znám potřebný postupový čas a tomu také odpovídal průběh závodu. Favorité rozběhli svižné tempo, ale první dva okruhy se celé startovní drželo pohromadě, takže docházelo k častým kontaktům a kolizím, které se nevyhnuly ani nymburskému závodníkovi a ve výsledném čase ho stály cenné desetiny. Jakub nakonec v rozběhu skončil třetí, ale přestože si časem 2:00,37 vytvořil halový osobní rekord, stal se prvním nepostupujícím závodníkem a celkově skončil devátý. Od vytouženého finále ho dělilo dvacet šest setin vteřiny...

  Přibližně půl hodiny po Jakubovi zaklekla do startovních bloků v běhu na 400 metrů Ema Škochová, která dva okruhy zvládla za 61,72 a v celkovém pořadí skončila dvacátá první.

  Závěrečnou disciplínou prvního dne gigantu byl běh na 3000 metrů juniorů, ve kterém mezi adepty na zisk některé z medailí patřil i Ondřej Hodboď. Hlavním favoritem byl však Jakub Davidík, který ihned po startu nasadil rychlé tempo a i když v závěru výrazně zpomalil, prakticky od začátku si běžel vlastní závod. Ondra, který se dva týdny před Mistrovstvím potýkal s nachlazením a nemohl ideálně trénovat, začal opatrněji. Zařadil se do skupiny běžců na druhém až čtvrtém místě. Ta metu prvního kilometru proběhla v čase 2:53 (pozn.: Davidík 2:46) a vytvořila si na zbytek startujících náskok. Potom se ale v jejím vedení postupně vystřídali všichni její členové - Málek, Hodboď, Vandrovec a její tempo se výrazně zpomalilo, takže druhý kilometr zaběhla v čase 3:07 (pozn.: Davidík 2:54) a dokonce se na ní začal dotahovat zbytek startovního pole. Pak ale převzal vedení skupiny Ondra Hodboď a začal tempo stupňovat, takže poslední kilometr běžel za 2:44. Bohužel se mu nepodařilo odpoutat se od svých soupeřů, doslova "na zádech" si je přivezl do cílové rovinky, kde ho v posledních metrech přesprintoval Václav Vandrovec a na Ondru zbyla za čas 8:44,28 bronzová medaile.

  Druhý den Mistrovství se z nymburských závodníků představil nejdříve Šimon Pácal v trojskoku. Soutěž zahájil dobře. Prvním pokusem se přenesl přes vzdálenost 12,19 metru a za svým osobním maximem zaostal o pouhých 21 cm. Druhý pokus byl technicky ještě zdařilejší a také o poznání delší, ale Šimonovi byl, bohužel, zapsán "křížek" za nepatrný přešlap. Ale třetí pokus se Šimonovi technicky příliš nevydařil, rozhodčí mu naměřili výkon pouhých 11,73 metru a do užšího finále tak nepostoupil. Při svém premiérovém vystoupení na MČR obsadil Šimon čtrnácté místo.

  V odpoledních hodinách nastoupil Ondřej Hodboď k poslední individuální běžecké disciplíně gigantu, běhu na 1500 metrů, v kterém z pozice vedoucího letošních statistik platil za hlavního favorita. To pro něj bylo zavazující, ale zároveň, spolu s nespokojeností s vlastním výkonem ze sobotní "trojky" a s faktem, že se jednalo o jeho poslední start na halových MČR v kategoriích mládeže, také motivující. Hned po startu se vedení ujal další z favoritů Jan Málek a po sto metrech se vytvořila vedoucí trojice Málek, Hodboď, Carpentier, které se odpoutala od zbytku startovního pole a začala se mu vzdalovat. V tomto pořadí odkroužila vedoucí skupinka sedm set metrů. Potom přenechal Jan Málek vedení Ondrovi, který začal okamžitě stupňovat tempo, takže do závěrečného okruhu již vbíhal s několikametrovým náskokem. Ten udržel až do konce a v čase 3:59,50 vybojoval titul Mistra České republiky, který je již šestý v jeho kariéře.

  S celkovým počtem jedenácti medailí získaných na Mistrovství republiky překonal Ondra legendární Blanku Najbrtovou a v historii nymburské atletiky se dle počtu medailí zařadil na druhé místo za svého bratra Lukáše.

  Láďa V.


  VÝSLEDKY

  Fotografie

  print Formát pro tisk

  Komentáře rss


  Nebyly přidány žádné komentáře.