• Kategorie: Aktuality

Youth Athletics - Sokol Grand Prix

Ve čtvrtek  8. května  přivítal kolínský atletický stadion téměř čtyři stovky atletů žákovských, dorosteneckých a juniorských kategorií ze čtyřiceti dvou oddílů na tradičním mítinku Youth Athletics – Sokol Grand Prix, který byl v letošním roce pořádán v rámci světových dnů atletiky IIAF.  V dorosteneckých  kategoriích se navíc bojovalo o splnění limitů pro účast na evropskou kvalifikaci na OH mládeže.

Nymburští atleti ukázali v Kolíně dobrou formu a vybojovali celou řadu medailových umístění. Skok vysoký v kategorii juniorů vyhrál Mikuláš Havel vynikajícím výkonem 202 cm, který znamená nový rekord mítinku i nový oddílový rekord SKP v této kategorii. K tomuto vítězství přidal navíc třetí místo v běhu na 100 metrů (11,81). Žákyně Eliška Ouředníková zvítězila ve skoku dalekém  v novém osobním rekordu  521 cm a byla druhá v běhu na 60 metrů, kde časem 8,28  utvořila nový oddílový rekord.  Dvou vítězství dosáhl Vít Müller, t.č. startující v dresu Sokola Hradec Králové. Nejdříve zvítězil ve skoku dalekém (662 cm) a později i v běhu na 400 metrů překážek (55,44), kde svedl dramatickou bitvu s domácím favoritem Jiřím Kuntem. V kategorii dorostu obsadil Ondřej Kubina druhé místo ve skoku vysokém (171 cm)  a třetí místo ve skoku  dalekém výkonem 560 cm, který byl ovšem znehodnocen  nepovolenou podporou větru 3,7 m/s. Simona Žďárská překonala laťku ve výšce 153 cm a v kategorii juniorek obsadila třetí místo. V pravý čas přišla běžecká forma žákyni Veronice Košátkové. Nejdříve nečekaně postoupila do finále běhu na 60 metrů a později doběhla třetí v běhu na 300 metrů ve velice kvalitním čase 44,36.  Medailovou kolekci atletů SKP, čítající 4 zlaté, 2 stříbrné a 5 bronzových medailí,  završil junior David Novotný třetím místem v běhu na 400 metrů (57,98).

Kromě medailových umístění rozhodně stojí za zmínku čtvrté místo mladšího žáka Ondřeje Hodbodě v běhu na 800 metrů. I když startoval se staršími soupeři, nastoupil k závodu bez respektu a prvních 300 metrů udával svižné tempo. V závěru mu sice již nestačily síly, ale odměnou mu byl nový osobní rekord 2:23,51, který ho v letošních celostátních statistikách mladšího žactva řadí na páté místo. Kvarteto Tereza Salavová, Ivana Bartáková, Veronika Košátková a Eliška Ouředníková startovalo ve štafetě 4 x 100 metrů v kategorii dorostenek. Přestože štafeta byla složená převážně ze závodnic žákovské kategorie, odvedla nymburská děvčata bojovný výkon a s výkonem 53,93 skončila čtvrtá. Medaile jim sice těsně unikla, ale útěchou jim jistě  je vytvoření nového oddílového rekordu.

Medailistů blahopřejeme a všem přejeme hodně úspěchů do začínající závodní sezóny !