• Kategorie: Aktuality, Mílaři a vytrvalci

  MČR v krosu

  V sobotu 23. listopadu hostil golfový areál v obci Dříteč Mistrovství České republiky mužů, žen, juniorů a juniorek v přespolním běhu. Atletický oddíl SKP Nymburk reprezentovali dorostenka Iveta Filounová a junior Ondra Hodboď.


  Oproti minulým ročníkům byl závodní okruh vytyčen v terénu s minimálním výškovým rozdílem a jelikož vlastním závodům tentokrát nepředcházel déšť, ku prospěchu závodníků se letošní Mistrovství odehrálo na víceméně rovinaté trati s pevným travnatým povrchem. Počasí však závodníkům přesto plně nepřálo a polovinu každého dvoukilometrového okruhu museli absolvovat v poměrně silném protivětru.

  V rámci MČR v krosu proběhlo v dopoledních hodinách finále Běžeckého poháru mládeže. Do štafety na 4 x 1 km mladšího žactva Středočeského kraje byl z atletického oddílu SKP nominován  Dan Marák. Jako finišmen zaběhl svůj úsek za 3:20, ale ani to nestačilo a štafeta středočechů skončila s časem 14:53 třináctá.

  Dorostenka Iveta Filounová nastoupila v závodu juniorek na 4000 metrů s přílišným respektem k délce trati i ke starším a zkušenějším soupeřkám. Celý závod absolvovala na samém závěru startovního pole a celkově skončila s časem 17:54 čtyřicátá. Nicméně získala cenné závodní zkušenosti do dalších ročníků, kdy v kategorii juniorek bude moci startovat ještě třikrát...

  Ondrovi Hodboďovi, který není příliš "silovým" typem běžce, tradičně krosové závody příliš nevyhovují, ale letošní mírnější podmínky hrály více v jeho prospěch. Prakticky ihned po startu se od zbytku téměř padesátičlenného startovního pole odpoutala dvanáctičlenná skupina, na jejíž konci se držel Ondra. První okruh proběhl v čase 6:22 na dvanáctém místě.  Během druhého kola se vedoucí skupina začala rozpadat, Ondra ho proběhl v čase 6:24 a posunul se pořadím na deváté místo. V posledním kole se Ondra postupně propracoval až na 6. místo, které bylo také jeho celkovým umístěním a zároveň nejlepší umístění v jeho kariéře "krosového" běžce.

  LV

   

  VÝSLEDKY

  Fotografie

  print Formát pro tisk

  Komentáře rss


  Nebyly přidány žádné komentáře.