• Kategorie: Aktuality

Žáci úspěšní na halovém MČR

Výrazným úspěchem skončila účast nymburských atletů na MČR žactva, které proběhlo první březnový víkend v pražské Stromovce. V olympijském bodování obsadil atletický oddíl SKP Nymburk vynikající třetí místo mezi oddíly a kluby České republiky.

V sobotním programu vybojoval Martin Macoun ve skoku dalekém bronzovou medaili a výkonem 6,49 metru výrazně překonal oddílový rekord. Všichni medailisté se v této disciplíně vměstnali do pouhých dvou (!!!) centimetrů...  K bronzu o několik hodin později přidal 5. místo ve finálovém běhu na 60 metrů překážek výkonem 8,45, kterým jen těsně zaostal za svým novým oddílovým rekordem 8,43, kterého dosáhl v rozběhu.
    Další ze startujících atletů SKP byla Johana Prokešová, která hladce proklouzla sítem rozběhů na 60 metrů překážek. Ve finále se do poslední překážky držela na medailovém 3. místě, na které, bohužel, kde bohužel špičkou tretry zavadila o překážku a následujícímu pádu již nedokázala zabránit.
    Následovala patnáctistovka žáků, ve kterém měla nymburská atletika zastoupení v osobě Václava Vlčka. I když Václav nastupoval do finále s osmým nejrychlejším časem letošních statistik, v rychle rozběhnutém závodu zabojoval a odměnou mu byl nový osobák 4:16.03 a celkové 4. místo!
    Zuzka Veselá naopak nastoupila k rozběhům na 800 metrů žákyň s druhým nejhodnotnějším časem. Neponechala nic náhodě a v čase 2:24.42 si doběhla pro přímý postup do nedělního finále. Poslední účastnicí z našeho oddílu sobotního programu byla Hana Garayová, která si v novém osobním rekordu 42,39 doběhla pro postup do B finále v běhu na 300 metrů.
    Nedělní program atletů SKP odstartovala Zuzana Veselá ziskem své vůbec první zlaté medaile na MČR. Po startovním výstřelu finálového běhu na 800 metrů žákyň se tempa ujala Daniela Tellerová, brzy ji však ve vedení vystřídala Zuzka a mezičasy naznačovaly opravdu skvělý výkon. V těsném kontaktu se za ní však vezla její největší soupeřka Dorota Dařbujánová, která trpělivě čekala na svou příležitost. 150 metrů před cílem zahájila finiš a začala se na Zuzku rychle dotahovat. V cílové rovince pak obě závodnice předvedly souboj do posledního metru, z něhož nakonec Zuzka vyšla vítězně a navíc s časem 2:14.77, který je jejím novým osobním i oddílovým maximem. Téměř ve stejný čas odstartovala za účasti Johany Prokešové soutěž ve skoku dalekém, v které si Johana ve třetí sérii pokusem dlouhým 5,38 metru zajistila, i když "nepopulární" , čtvrtou příčku. Další finálovou účast si v sobotu vybojovala Hana Garayová do B finále běhu na 300 metrů. V něm skončila druhá výkonem 42,67 a jen těsně zaostala za svým "osobákem" z rozběhů a v celkovém pořadí se zařadila na sedmé místo.
    Poslední disciplínou žákovského "mistráku" byly štafety na 4x200 metrů, kde se představila jak dívčí, tak chlapecká nymburská družstva. Žáci Hájek-Vlček-Adam-Macoun doběhli v novém oddílovém rekordu 1:38.19 a celkově skončili na 5. místě. Velkým překvapením byla dívčí štafeta ve složení Prokešová-Veselá-Petrová-Garayová, která svůj rozběh vyhrála s obrovským náskokem v novém oddílovém rekordu časem 1:44.99 a celkově dosáhla na 2. místo!!!
    V celkovém hodnocení oddílů dle olympijského bodování obsadili žáci a žákyně SKP Nymburk se ziskem 35 bodů za umístění 1x 1., 1x 2., 1x 3., 2x 4., 2x 5. a 1x 7 fantastické třetí místo v rámci ČR.

Všem závodníkům a jejich  trenérům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci oddílu !!!