• Kategorie: Aktuality

  Vícebojařské medaile z MČR

  Oba účastníci z řad atletů SKP Nymburk, Johana Prokešová a Martin Macoun, vybojovali na halovém MČR ve vícebojích, které se uskutečnilo ve dnech 9.- 10. února v pražské Stromovce, bronzové medaile..,


   

  Halové MČR ve vícebojích, na které bylo nominováno v každé kategorii 16 nejlepších vícebojařů z ČR, přineslo oddílu SKP Nymburk dvě bronzové medaile a několik nových oddílových rekordů. V pětiboji žákyň se o ně postarala Johana Prokešová, která do soutěže vstoupila v běhu na 60m překážek výborným oddílovým rekordem 8,84 s. Následoval vyrovnaný osobák ve skoku vysokém 152 cm a nový osobák ve vrhu koulí 9,81 m. Ovšem ve skoku dalekém zazářila novým oddílovým rekordem 554 cm a na závěrečných 800 m přidala osobák 2:32,85. V celkovém součtu se dostala na 3480 bodů a za svůj výborný výkon dosáhla na bronzovou medaili. Tento  výkon ji zároveň řadí na osmé místo dlouhodobých tabulek ČR.
  Také Martin Macoun absovoval halový sedmiboj žáků v serii osobních rekordů. Začal v běhu na 60 m časem 7,44 s, vrhem koulí 10,16 m a skokem dalekým výkonem 611 cm. Navíc obrovsky cenné bylo vítězství v závěrečné disciplíně prvního dne víceboje ve skoku vysokém výkonem 176 cm v soutěži, která trvala téměř 1,5 hodiny. Do druhého dne víceboje vstupoval z třetího místa v těsném kontaktu s vedoucími závodníky. Druhý den sedmiboje opět padaly jeho osobní i oddílové rekordy. 60m překážek bylo v čase 8,50 s a hlavně na tyči se Martin lepšil po sérii oprav pokus po pokusu. Konečných 290 cm znamenalo, že v běhu na 1000 m bude bojovat o jednu z medailí. Výrazné zlepšení osobáku a čas 2:55,33 s znamenalo v celkovém součtu 4334 bodů a krásné třetí místo.
  Blahopřejeme!

  Petr Müller


  VÝSLEDKY

   

  print Formát pro tisk

  Komentáře rss


  Nebyly přidány žádné komentáře.