• Kategorie: Aktuality

Úspěšná výprava SKP na Krajských přeborech mladšího žactva

V sobotu 1. 2. 2020 se v přetlakové hale na pražském Strahově uskutečnil Přebor Středočeského kraje mladších žáků a žákyň.

První závodní disciplína byla dálka dívek, ve které se probojovala do závěrečného finále Nela Šinkmajerová, která v novém osobním rekordu 4,37 obsadila 6. místo. Dopolední hodiny byly velmi úspěšné pro Tomáše Jobáka, který se výkonem 9,04 m stal Přeborníkem Středočeského kraje ve vrhu koulí. Současně si časem 8,52 doběhl na trati 60 m pro bronzovou medaili. Tomáš Jobák v závěru dne výrazně přispěl k zisku stříbrné medaile ve štafetě chlapců a stal se nejúspěšnějším členem nymburské výpravy.

V poledne byl odstartován závod na 800m, kde jsme měli velmi silnou sestavu mladších žákyň. (Nela Fučíková, Natálie Petrová, Anežka Maršonová, Alžběta Kovaříková, Viktorie Franková a Zuzana Veselá). Zuzka Veselá jako nejmladší z běžkyň obsadila výtečné 2. místo v čase 2:37,40, na 3. místě doběhla Nela Fučíková (2:37,88) a na 5. místě si vylepšila svůj osobní rekord Natálie Petrová (2:40,61).Po osmistovkách přišel na řadu závod na 1500m, kde se mezi chlapci umístil na 4. místě s časem 5:39,70 Ferdinand Horyna. Mezi dívkami po velmi těsném finiši obsadila druhou příčku Kristýna Hodačová (5:34,60) a medaili za třetí místo získala Eliška Tesařová (5:34,63). Všem běžcům gratulujeme k velmi povedeným výkonům.

Závěrečné štafety 4x200 m byly pro nymburskou výpravu krásným ukončení soutěže. Chlapecká štafeta, ve složení Tomáš Jobák, Petr Maťha, Ondřej Musil a Jan Majdloch, získala stříbro v čase 1:59,93.  Dívky Jana Němcová, Natálie Petrová, Nela Fučíková a Michaela Hlaváčková, které v porovnání s chlapci zaběhly o sekundu rychlejší čas 1:58,56, obsadily celkově 3.místo.  Na neoblíbeném 4. místě a opět s vynikajícím časem 1:58,92 doběhla druhá dívčí štafeta ve složení Anna Růžičková, Viktorie Franková, Anežka Maršonová a Nela Šinkmajerová. Obě holčičí štafety dokázaly překonat oddílový rekord z roku 2016, který měl hodnotu 2:04,04.

Všem zúčastněným gratulujeme ke skvělým výkonům, novým osobním rekordům a přejeme hodně píle do dalšího tréninku.