• Kategorie: Aktuality

  Sobota 18.5. Krajský přebor dorostu, juniorů a dospělých

  Sobota 18.5. zahájila víkend plný různých krajských přeborů včetně Středočeského. Početná skupina nymburských atletů vyrazila do Kolína a doufala, že počasí a hlavně vítr nepokazí jejich útoky na osobní rekordy.


  Nejúspěšnějším závodníkem dne se stal Vítek Šesták, který po vítězství v rozběhu na 100 m vyhrál i finále 100m v kategorii dorostu. Zlepšil start, vítr to také nepokazil a tak se mohl radovat z výborného osobního rekordu 11,10, kterým se už na 0,02s přiblížil oddílovému rekordu Lukáše Hodbodě. Podobně úspěšný byl i na 200m, kdy si zlepšil osobní rekord výrazně až na 22,73 a získal tak i druhé zlato. V obou disciplínách je pravděpodobné, že se nominuje těmito časy na MČR dorostu v Ostravě v polovině června, když momentálně je v republikových tabulkách na 11. místě. Další zlatou medaili přidal v osobním rekordu 4:21,73 Oliver Marák, když mohl využít společného rozběhu kategorií dorostu, juniorů a mužů ve své taktice. Další zlatou medaili přidala Nela Fučíková v běhu na 400m, který také vylepšila novým osobním rekordem 59,30 a určitě je blízko i výkon pod 59. A že jí to do rychlosti běhá, předvedla už osobákem na 100m 13,05, postupem do finále a dalším osobákem ve finále, který ještě posunula na 13,04.

  Poslední zlatou medaili získala děvčata v poslední disciplíně dne a to štafetě 4x100, kde s přehledem vedla celou trať, předávky se podařily a zaslouženě tak získala děvčata ve složení Franková, Hlaváčková, Pokorná a Svěcená první místo v čase 50,13.

  Stříbrnou medaili a nový osobní rekord si vyběhla Míša Hlaváčková na 300m př. 46,50 a až sedne rytmus, tak i čas určitě ještě poskočí dolů. Stříbrnou medaili si veze domů i Lucie Svěcená ze skoku o tyči, když všechny postupové výšky skákala na první pokus a i další výšky byly k překonání, ale na 310 se neporovnala s rozběhem v měnícím se větru.

  Těsně pod stupni vítězů byla Anežka Křenková, která v běhu na 1500m posunula svůj osobák už na 5:12,00 Stejně tak 4. místo v občas nepříjemném  protivětru získala Veronika Pokorná v dálce za 506cm a na krátkých překážkách si vytvořila nový osobák. Štěpán Klír se pokusil rychle rozběhnout závod na 800m, ale nepříjemný vítr mu nepomohl a útok na osobák kolem 2 minut se bohužel tentokrát nepodařil a bylo z toho celkové 5. místo. Adam Steinbach si vyběhl 4. míso na 3000 metrů v čase 12:29,42.  Medailistky ze štafety Natálka Petrová a Viktorie Franková si vezou ještě 6. místa a to Natálka v osobním rekordu 47,35 na 300m př. a Viktorka těsně kolem osobáku 62,62 na 400m. V juniorkách obsadila 6. místo v kraji na trojskoku Tereza Hojsáková 6. vydařeným pokusem za 10,22cm. Vrhači se ve svých disciplínách také blýskli novými osobními rekordy. Tereza Karbanová si vylepšila o 2 metry výkon v hodu kladivem na 37,78. Aleš Husek si vytvořil osobní rekordy v hodu kladivem i diskem a Vincent Pop posunul svůj osobní rekord v oštěpu o necelý metr na 38,77, když bohužel první pokus přes 40 metrů se nevešel do výseče, tak snad příště...

  Myslím, že můžeme poděkovat všem závodníkům za předvedené výkony, trenérům i rodičům za čas věnovaný jejich přípravě a budeme se těšit na další předvedené výkony.

  Eva Svěcená


  VÝSLEDKY

  Fotografie

   


  print Formát pro tisk

  Komentáře rss


  Nebyly přidány žádné komentáře.