• Kategorie: Aktuality

Šestnáct medailí z Krajských přeborů v hale

V tradičně brzkém termínu se o víkendu 11. a 12. ledna v přetlakové hale na Strahově uskutečnil Přebor Středočeského kraje. Nymburský oddíl reprezentovalo čtrnáct dorostenců a dorostenek a dvanáct žáků a žákyň, kteří vybojovali tři přebornické tituly a celkem šestnáct medailí.

Sobota patřila kategoriím mládeže a dospělých. Hned od úvodních disciplín, kterými jsou již tradičně krátké sprinty a překážky, ukázali nymburští závodníci solidní formu, když si ve všech čtyřech obsazených sprinterských  disciplínách vybojovali finálovou účast. Jakub Šantavý a Kačka Mašková postoupili do finále běhu na 60 metrů překážek, Jakub Červinka do finále běhu na 60 metrů a v šestičlenném finále běhu na 60 metrů dorostenek mělo SKP dokonce dvojí zastoupení Blankou Havlátovou a Kačkou Maškovou. Z finálových běhů vytěžili nymburští atleti tři bronzové medaile, Jakub Šantavý (60 m př.- 8,63), Kačka Mašková (60 m př.- 9,63) a Blanka Havlátová (60 m - 8,35). Ve finále běhu na 60 metrů pak obsadili Jakub Červinka a Kačka Mašková, na které se již projevila únava z předchozích třech startů, shodně páté místo s časy 7,39 resp. 8,54. Ale i další závodníci předvedli na nejkratších tratích výkony na úrovni osobních maxim - Jakub Stehlík 60 metrů za 8,07 a 60 metrů překážek za 9,72, Ema Škochová 60 metrů překážek za 9,89.

Poněkud méně se nymburským attletům dařilo v "dlouhých" sprintech. Z běhu na 200 metrů vyšli bez medailového zisku, když Kačka Mašková skončila osmá (28,35), Banka Havlátová desátá (28,33) a Jakub Stehlík 22. (56,31). V běhu na 400 metrů získala bronzovou medaili Ema Škochová (62,92) a v kategorii dorostu odbývající si premiéru Matyáš Müller skončil na téže trati pátý (54,77).

Zisk dvou medailí a první přebornický titul přinesly nymburské atletice běhy na střední tratě. Jakub Šantavý s přehledem zvítězil v běhu na 800 metrů v novém osobním halovém rekordu (2:00,94) a Kristýna Plachá doběhla v běhu na 1500 metrů druhá (6:26,25). Na stejné trati skončili Jan Klír čtvrtý (4:58,63) a Iveta Filounová šestá (5:41,91).

Dalších pět medailí a dva přebornické tituly vybojovali závodníci SKP ve skokanských sektorech. Zde se nejvíce dařilo Šimonu Pácalovi, který zvítězil v nových osobních rekordech ve skoku dalekém (6,22) a v trojskoku (12,40). Jeho bratr, Vojtěch Pácal, získal za výkon 11,87 v trojskoku bronzovou medaili a ve skoku dalekém skončil pátý (5,76). Další dvě bronzové medaile přidala do nymburské sbírky skokanské "stálice" Žofie Rožánková za výkony 1,45 ve skoku vysokém a 10,01 v trojskoku, což je nový oddílový halový rekord.

Závěr krajských přeborů patřil tradičně štafetám na 4 x 200 metrů. Štafeta dorostenců ve složení Červinka, Šimon Pácal, Šantavý a Müller vybojovala v čase 1:36,87 třetí místo. Po prvním rozběhu se s časem 1:49,41 držela na třetím místě také štafeta nymburských dorostenek ve složení Mašková, Havlátová, Prokešová, Škochová. V posledním běhu ji však o jednu desetinu překonala štafeta Příbrami a nymburské dívky tak skončily čtvrté.

V neděli nastoupili do závodních klání atleti kategorie staršího žactva. Na Krajském přeboru vybojovali tři stříbrné medaile (Kačka Vydrová - výška, Simča Hlaváčková - vrh koulí a Tomáš Kroužel - 800 metrů) a jednu medaili bronzovou (Bára Kuklíková - 1500 metrů).

Přeborníkům a medailistům blahopřejeme a všem závodníkům děkujeme za reprezentaci oddílu.