• Kategorie: Aktuality

Přebory Středočeského kraje v hale

O víkendu 13. a 14. ledna proběhly v přetlakové hale v Praze-Strahově Přebory Středočeského kraje dospělých, mládežnických a žákovských kategorií. Nymburští atleti na nich získali celkem jedenáct medailí.

Sobotní program, v kterém měl SKP Nymburk tři své zástupce, patřil dospělým a mládežnickým kategoriím. Zlatý "double" se podařil dorostenci Ondrovi Hodboďovi. Nejdříve stylem start-cíl ovládl běh na 800 metrů a s přehledem zvítězil v novém halovém oddílovém rekordu 1:57,44. O hodinu a půl potom zvítězil i na poloviční trati v čase 51,52.  Juniorka Veronika Košátková obsadila třetí místo v běhu na 60 metrů (8,31) a čtvrté místo ve skoku vysokém (1,45). Stejného umístění dosáhl i junior Jan Tůma v běhu na 800 metrů (2:15,66). Bohužel, během závodů došlo k tragické události a celá akce byla předčasně ukončena, takže se neuskutečnily běhy na 200 metrů, v kterých měla Veronika Košátková také startovat.

O den později se v konkurenci téměř čtyř set atletů z více než třiceti oddílů utkalo o medaile osmnáct žáků a žákyň SKP. Nejúspěšnějšími nymburskými závodníky se stali Ema Škochová a Jakub Červinka, kteří shodně vybojovali po jedné zlaté a jedné bronzové medaili. Ema si doběhla pro vítězství v běhu na 300 metrů (44,39) a pro třetí místo v běhu na 60 metrů překážek (9,76). Jakub zvítězil ve skoku dalekém a svým výkonem 5,90 metru se na 6 cm přiblížil oddílovému halovému rekordu. Bronzovou medaili potom získal v běhu na 60 metrů (7,62).  Další bronzové medaile přidali Žofie Rožánková (výška–1,47), Vojtěch Honzíček (tyč–2,20), Michaela Harlasová (dálka–4,94) a Jakub Šantavý (koule–11,07). Kvarteto dívek štafety na 4 x 200 metrů ve složení Harlasová, Havlátová, Mašková, Škochová sice skončilo šesté, ale útěchou jim může být vytvoření nového oddílového rekordu (1:57,29).

Ve shodném termínu se v Jablonci nad Nisou konaly Přebory Libereckého kraje ve vícebojích, které se staly jakousi „neoficiální kvalifikací“ na halové MČR ve vícebojích. Z SKP se přeborů zúčastnila žákyně Kristýna Prokešová, které za výkony 60 m překážek–9,44, výška–1,45, koule (3 kg)–9,80, dálka–4,61 a 800 m–2:45,58 posbírala celkem 2869 bodů, čímž ustanovila oddílový halový rekord v pětiboji a obsadila celkově páté místo. Novými oddílovými rekordy jsou zároveň i její výkony dosažené v běhu na 60 metrů překážek a ve vrhu koulí.

Kompletní výsledky: KP mládež ... KP žactvo ... Jablonec