• Kategorie: Aktuality

Přebory Středočeského kraje jednotlivců na dráze

Ve dnech od 10. do 12. května se završil "seriál" přeborů Středočeského kraje jednotlivců na dráze. Atleti SKP na něm získali deset medailí.

V pátek 10. května proběhl v Kolíně, vzhledem k dosavadnímu průběhu letošního počasí za nečekaně příznivých podmínek, přebor mladšího žactva východní oblasti Středočeského kraje v pětiboji. Z nymburského oddílu ho dokončilo čtrnáct atletů. Bronzové medaile se podařilo vybojovat Kateřině Vydrové a Ondřeji Šmídovi. Kačka dosáhla celkového součtu 2772 bodů za výkony: 60 metrů překážek - 10,02s, kriket - 34,79m, 60 m - 8,43s, dálka - 4,51m a 800 m - 2:36,00. Ondra posbíral celkem 1978 bodů za výkony: 60 metrů překážek - 10,24s, kriket - 38,60m, 60 m - 8,30s, dálka - 5,17m a 800 m - 2:41,44.

V sobotu přivítal na krajských přeborech kladenský stadion Na Sletišti dospělé a atlety všech mládežnických kategorií nepříjemným chladným a větrným počasím doprovázeným občasným deštěm. Atletický oddíl SKP reprezentovalo 11 závodníků, kteří získali čtyři medaile. Ve skoku o tyči vybojoval Jan Bürger stříbrnou medaili (3,10m), bronzové medaile potom získali Vojtěch Honzíček ve skoku o tyči (3,00m), Šimon Pácal ve skoku dalekém (5,84m) a Jakub Stehlík v běhu na 300 metrů překážek (45,18s). A padly i dva oddílové rekordy. Žofie Rožánková ustanovila rekord dorostenek v trojskoku na 9,89 metru a Ema Škochová, i přes zdravotní problémy, vylepšila vlastní rekord v běhu na 300 metrů překážek (47,53s). Pro nymburské atlety byla velká škoda, že pro malou účast nebyly vyhlášeny některé disciplíny, kde patřili mezi medailové adepty, např. štafeta 4x100 m a trojskok dorostenců nebo 1500 metrů dorostenek.

V neděli pokračoval v Kladně přebor Středočeského kraje jednotlivců žákovskými kategoriemi. I když oproti sobotě se ještě více ochladilo, počasí alespoň ušetřilo závodníky častých dešťových přeháněk. Z Nymburka přijelo o medaile bojovat osm závodníků a jejich výsledkem byl zisk čtyřech medailí. Jakub Šantavý s přehledem zvítězil v běhu na 800 metrů v novém osobním rekordu 2:07,23 a navíc obsadil třetí místo v běhu na 100 metrů překážek (14,46s). Další bronzové medaile získali Tomáš Kroužel v běhu na 800 metrů (2:19,54) a Matyáš Müller v běhu na 200 metrů překážek. Ten svým výkonem 29,16 překonal o 0,01 s oddílový rekord svého staršího bratra Víti...

Po oba víkendové dny navíc probíhal v Karlových Varech společný přebor Plzeňského, Středočeského a Karlovarského kraje ve vícebojích všech kategorií kromě mladšího žactva. V něm však, vzhledem k termínu kolidujícímu s přebory v jednotlivých disciplínách a poměrně značné vzdálenosti, neměla nymburská atletika zastoupení...