• Kategorie: Aktuality

Přebory Středočeského kraje jednotlivců na dráze

Uplynulý víkend patřil Přeborům Středočeského kraje jednotlivců na dráze. V sobotu  10.5. se utkali ve  Staré Boleslavi závodníci kategorií  dorostu,  juniorů  a dospělých, v  neděli 11.5. ve Vlašimi potom závodníci žákovských kategorií.

Jako první se v sobotním programu  z  dorostenců a juniorů SKP Nymburk představila Tereza Salavová v běhu na 100 metrů překážek, v kterém doběhla na druhém místě a zlepšila si svůj osobní rekord na 17,08. Dále pak s přehledem zvítězila v běhu na 300 metrů překážek časem 51,91 s. Na této trati  jí úspěšně sekundovala Tereza Javůrková, která obsadila druhé místo v čase 54,22 s.  Ta si také odvezla vítězství  z běhu na 1500 m ( 5:29,72 ).  Dále si prvenství odvezli: ze skoku vysokého  juniorka Simona Žďárská (150 cm),   junior  Mikuláš Havel (170 cm) a  z běhu na 1500 metrů junior Jakub Vojáček (4:56,33).  I když byl Přebor poznamenán poměrně malou účastí a ne všem závodníkům SKP se nedařilo tak, jak si představovali, z hlediska medailových umístění se jednalo o vydařený závod - z celkového počtu sedmi startů  přivezli atleti SKP  pět prvních  a dvě druhá místa.

Na nedělní Přebory žákovských kategorií dorazila do Vlašimi „minivýprava“ atletů SKP ve složení Ondřej Hodboď, Eliška Ouředníková a Veronika Košátková.  Eliška Ouředníková od počátku soutěže dálkařek dala najevo, kdo je favoritem. Už ve druhém pokusu se výkonem 516 cm ujala vedení třicetičlenného startovního pole a prakticky neohrožená ho udržela až do konce soutěže. Méně se jí už dařilo v rozbězích na 60 metrů. Po nevydařeném startu se jí nepodařilo ztrátu dohnat a s časem 8,40 zůstala o 0,01 vteřiny před branami osmičlenného finále. V něm ji však výborně zastoupila její oddílové kolegyně Veronika Košátková, které již naznačila svou běžeckou formu na mítinku Youth Athletics v Kolíně.  Z rozběhu postoupila do finále s časem 8,28, kterým vyrovnala tři dny starý oddílový rekord Elišky Ouředníkové.  Ve finálovém běhu se jí výborně podařil start a ihned šla do vedení, které udržela do poloviny trati. Cílem nakonec proběhla jako třetí v čase 8,28 (protivítr -0,4 m/s !). Další její disciplínou byl běh na 150 metrů a Veronika se chtěla pokusit běžet pod 21 vteřin. Nakonec cíle dosáhla za 20,24 s. I když skončila šestá, za oddílovým rekordem zaostala o jednu desetinu sekundy  a od bronzové medaile jí dělily pouhé čtyři setiny sekundy, tak vyrovnaný to byl závod. Svou sprinterskou trilogii završila během na 300 metrů. Bohužel, těsně před startem se citelně uchladilo a začal foukat nepříjemný vítr, což mělo vliv na dosažené výkony. Veronika přesto s časem 45,60 vybojovala stříbrnou medaili. Posledním startujícím zástupcem SKP Nymburk byl mladší žák Ondřej Hodboď. Ten si jako svou hlavní disciplínu vybral běh na 1500 metrů, kde doběhl třetí v čase 5:02,05 s minimální ztrátou za svými soupeři. Stejná příčka mu za tento výkon patří nyní i v letošních celostátních statistikách v kategorii mladšího žactva.  Dále pak startoval v bězích na 60 metrů (8,92) a 150 metrů (21,64). Žáci SKP Nymburk na Přeboru středočeského kraje 2014 vybojovali jednu zlatou, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.