• Kategorie: Aktuality

Nymburští atleti v Evropě

Dvojice atletů z Nymburka reprezentovala Českou republiku na ME v atletice do 23 let v polské Bydhošti. Vítek Müller a Lukáš Hodboď se s přehledem kvalifikovali na šampionát a patřili mezi opory českého týmu.

Na trati 800 m odpadly běžcům rozběhy a tak se Lukáš Hodboď postavil přímo na start třetího semifinálového běhu. Postupový klíč byl ale krutý, do finálové osmičky postupovali jen první dva běžci z každého rozběhu a dva další dle nejrychlejších časů. Protože se v třetím běhu nikdo neodhodlal k potřebnému vysokému tempu, které by zvýšil šance na postup do finále dle časů, měl Lukáš jedinou šanci -  být v cíli do druhého místa. Avšak čtvrté místo a čas 1:50,72 znamenalo, že Lukáš obsadil v celkovém pořadí 17. místo a dveře do finále zůstaly uzavřeny. Dalším jeho pokusem o finále byl start ve štafetě 4x400 m, která běžela ve složení Hodboď, Tuček, Mach a KubešDva nejrychlejší čtvrtkaře, Müllera a Šnajdra, totiž čekaly individuální finálové starty a jejich nasazení do štafety se předpokládalo až ve finálovém běhu na závěr programu. Česká štafeta doběhla desátá a do finálové osmička nepostoupila.

Kvalifikačním sítem v běhu na 400 m překážek musel projít  Vítek Müller. V rozbězích byl s časem 51,69 nejrychlejší z trojice českých překážkářů a postoupil do semifinále. V semifinále, které bylo druhý den, se mu povedlo výrazně zrychlit a časem 50,37 se probojoval mezi vysněnou finálovou osmičku. Ve finále pak zaběhl čas 50,63, který mu zajistil osmé místo mezi evropskou překážkářskou elitou.

Z českých reprezentantů přivezl ze šampionátu desetibojař Jiří Sýkora zlatou a půlkař Filip Sasínek stříbrnou medaili.