• Kategorie: Aktuality

MČR staršího žactva Jablonec nad Nisou

O víkendu 17. a18. září hostil Jablonec nad Nisou Mistrovství České republiky jednotlivců v kategorii staršího žactva. I přes krásný výhled na město z atletického stadionu Na Střelnici všechny spíš zajímaly mraky, dešťové přeháňky a silné ochlazení. Takže všichni s vděkem využívali k rozcvičení krásnou atletickou halu.

V sobotu do soutěží zasáhla štafeta děvčat 4x60m ve složení Viktorie Franková, Michaela Hlaváčková, Veronika Pokorná a Lucie Svěcená. I když se příliš nepovedly předávky, zaběhla děvčata čas kousek za oddílovým rekordem 30,86s. Můžeme jen domýšlet, kolik by to mohlo být, kdyby to klaplo jako v tréninku. Bylo z toho nakonec 11. místo v konkurenci 38 štafet. Vítězná štafeta z Třebíče doběhla v národním rekordu 29,37s.

V neděli byla účast našeho oddílu bohatší. Počasí se ale neumoudřilo a k chladnému, deštivému počasí se přidal i vítr. Jako první na dráhu dopoledne nastoupila Nela Fučíková na trati 1500m př., která nakonec doběhla na 7. místě v čase 5:37,13, když v posledních 150 metrech bojovala o 6. místo. Hned po Nele nastoupil na dráhu Oliver Marák ve stejné disciplíně. Pro Olivera je 1500m překážek stále nová disciplína a získával tak další cenné zkušenosti v závodě s větším počtem běžců. Oliver doběhl nakonec v čase 5:15,70 na 14. místě. Odpoledne nastoupila ke svému startu na 3000m Kristýna Hodačová. Kristýna doběhla na výborném 5. místě, když hned od počátku se oddělila skupina čtyř nejrychlejších děvčat a Kristýna si celý závod odtáhla sama, bez možnosti si za někým odpočinout nebo vyvézt se. Její výsledný čas byl nakonec 11:23,35. Soutěžní den vyvrcholil štafetami na 4x300m, kterého se zúčastnila děvčata vlivem nemoci jedné z členek v pozměněné sestavě. Děvčata rozběhla štafetu výborně a to od prvního úseku Veronika Pokorná, dále Michaela Hlaváčková a Viktorie Franková, do posledního úseku nastoupila Nela Fučíková, která měla za úkol po dopoledním startu na 1500m překážek roztočit nohy ještě ve štafetě. Děvčatům se to podařilo a časem 2:54,53 vytvořily nový oddílový rekord, obsadily 8. místo ze 40 zúčastněných štafet, když umístění na vyšších příčkách bylo v řádu setin a malých desetin.

Pro všechny to byl víkend, kdy sbírali velké závodní zkušenosti, prali se s počasím a zažili, jaké to je závodit s nejlepšími ve své kategorii. Věříme, že jim to pomůže do dalších závodů a bude je to motivovat do dalšího tréninku. Všem gratulujeme k předvedeným výkonům.