• Kategorie: Aktuality

Letní olympiáda dětí a mládeže 2019

Letní olympiádu dětí a mládeže, která proběhla ve dnech 24.- 26. června, hostil v letošním roce Liberecký kraj. V atletických soutěžích reprezentovala Středočeský kraj trojice atletů našeho oddílu.

V kategorii mladších žáků to byli Daniel Marák (800 m) a Ondřej Šmíd (výška) a v kategorii žáků Jakub Šantavý (100 m př. a dálka). Další nominovanou žákyní z SKP Nymburk byla Kristýna Prokešová (100 m př. a výška). Ta se ale dva týdny před zahájením olympiády nešťastně zranila a do bojů o medaile tak nezasáhla...

Atletické soutěže, které probíhaly na atletickém stadionu v Jablonci nad Nisou, zahájily v pondělí sérií rozběhů a kvalifikací, do kterých nastoupili všichni nymburští atleti. Jediným postupujícím se nakonec stal pouze Ondra, který si ve skoku vysokém zajistil postup výkonem 1,54 metru. Danovi k postupu v běhu na 800 metrů nepomohl ani osobní rekord (2:26,89) a v celkovém pořadí skončil dvacátý první a ani Jakubovi postup ve skoku dalekém nevyšel a s výkonem 5,62 metru skončil celkově osmnáctý.

V úterý se v rozběhu na 100 metrů překážek představil Jakub. Ani jemu však nový osobní rekord 14,24 k postupu do finále nestačil a cekově skončil jedenáctý. A tak jediným finalistou z řad nymburských atletů byl Ondřej Šmíd. Ten si však ve výškařském sektoru počínal velice dobře, všechny postupové výšky zdolával na první pokus a pouze malé zaváhání na výsledné výšce 1,61 metru, kterou zdolal napodruhé, zatímco jeho soupeř ji zdolal na první pokus, ho připravila o zisk bronzové medaile a skončil tak na nepopulárním čtvrtém místě.

Všem našim zúčastněným atletům děkujeme za reprezentaci Středočeského kraje i oddílu.