• Kategorie: Aktuality

Jedenáct medailí z KP v hale

Ve dnech 14. a 15. ledna 2012 proběhly v přetlakové hale na Strahově Přebory Středočeského kraje všech věkových kategorií. Nymburští závodníci z nich přivezli 11 medailí, tři zlaté, tři stříbrné a pět bronzových…

Sobota patřila starším kategoriím – dospělým, juniorům a dorostu a za SKP Nymburk startovalo sedm závodníků, šest z nich se v kategorii dorostu představilo vůbec poprvé. Junior Jan Šindelář zvítězil v běhu na 400 metrů, když prakticky nikým neohrožován proběhl cílem v čase 52,11. V běhu na 60 metrů pak obsadil šesté místo s časem 7,44.S napětím se očekával první start Lukáše Hodbodě v dorostenecké kategorii. Pro Krajský přebor zvolil kratší tratě 60 a 200 metrů, kde ho ovšem čekal nejtěžší soupeř, český reprezentant a rekordman Marek Bakalár z Kladna. Lukáš se svého úkolu zhostil se ctí, na obou tratích si vytvořil osobní rekordy (7,10 a 22,82) a skončil za favorizovaným Bakalárem shodně druhý. Dařilo se také Mikuláši Havlovi. S přehledem zvítězil ve skoku vysokém ( 180 cm ) a při premiérovém startu v trojskoku skončil druhý (12,13 m), pouhých 10 cm za vítězem. Svou dobrou formu navíc potvrdil v běhu na 60 metrů, kde s výkonem 7,48 obsadil 7.-8. místo. Začínající atlet Václav Hajný vybojoval pro SKP dvě bronzové medaile, ve vrhu koulí (11,77) a v trojskoku (11,75). Svůj atletický talent potvrdil i v dalších disciplínách, ve skoku dalekém, kde s výkonem 576 cm skončil čtvrtý (pozn.od bronzové medaile ho dělilo pouhých 8 cm) a v běhu na 60 metrů, kde zaběhl shodný čas jako jeho oddílový kolega Mikuláš Havel (7,48) a společně s ním obsadil 7.-8. místo.  Vít Müller získal bronz ve skoku vysokém, v kterém si vyrovnal svůj osobní rekord 170 cm. Dále startoval ve skoku dalekém (532 cm – 7. místo) a v běhu na 200 metrů (26,19 – 12.). Poslední sobotní medaili vybojoval pro SKP dorostenec Jakub Vojáček, který dorazil přímo z lyžařského výcviku necelou hodinu před startem svého běhu na 1500 metrů. Za výkon 5:00,53 získal bronzovou medaili. Jedinou nymburskou závodnicí byla Nikola Grospičová, v současnosti studentka sportovního gymnázia v Kladně. V běhu na 200 metrů skončila desátá (30,81) a v běhu na 60 metrů čtrnáctá (8,84). Po sobotě tedy putovalo do Nymburka devět medailí a nebýt zranění výškařky Simony Žďárské a nešťastně upuštěného kolíku ve štafetě 4 x 200 metrů, mohla být medailová sbírka ještě větší.

Nedělní program patřil žactvu a  nymburskou atletiku zde reprezentovaly pouze dvě závodnice. Poprvé se v kategorii mladšího žactva představila talentovaná Eliška Ouředníková. V běhu na 60 metrů obsadila s časem 8,85 třetí místo a ve skoku dalekém skončila čtvrtá s výkonem 434 cm. Vzhledem k jejímu věku a k tomu, že se závodů zúčastnila bezprostředně po absolvování lyžařského kurzu jsou oba výkony velkým úspěchem. Hlubokou poklonu za svůj výkon zaslouží starší žákyně Tereza Javůrková, která se po týdenním náročném lyžování a noční jízdě z Francie postavila na start běhu 1500 metrů. Zvítězila v čase 5:48,66…