• Kategorie: Aktuality

Honza Šindelář ve finále Mistrovství ČR

Jediným zástupcem na víkendovém MČR dorostu a juniorů (18.-19.6.2011Ostrava) z SKP Nymburk byl junior  Honza Šindelář na 400m, který se něj nominoval svými  výkony.

Honza vstoupil v letošním roce do juniorské kategorie dobrými výkony a cílem bylo  probojovat  se do finále MČR, vytvořit si osobní rekord a posunout jej pod 50 s, čímž by se stal prvním atletem v historii oddílu, kterému se takový výkon podařil.

Prvním stupněm k úspěchu byl postup z rozběhu do finále a to Honza s novým osobním výkonem a zároveň rekordem oddílovým v kategorii juniorů i dospělých 50,29 s s přehledem  splnil. Na finále byl zdravě nabuzen v očekávání výkonu pod vysněnou hranici 50 s.

Prvních 200 m  bylo  běženo  na splnění cíle a boj o přední umístění (4 finalisté starší o 1.rok!), bohužel posledních 150 m bylo na běhu znát, že není něco v pořádku. I když se Honza snažil přemoci bolest, posledních 50 m jenom doklusal na 8.místě. Po závodě jsme se od Honzy dozvěděli, že jej zradil pravý přední stehení sval, a ztuhlost spojenou s křečí nešlo překonat.

Honza byl zklamaný, že zrovna v nejdůležitějším závodě roku jej takto zradilo zdraví, ale nedá se nic dělat. Domnívám se, že pro oddíl je výkon Honzy velkým úspěchem a pro samotného závodníka povzbuzením do další tréninkové práce.