• Kategorie: Aktuality

HMČR žactva 2023

O víkendu 4. a 5. března se konalo v krásné a moderní ostravské atletické hale Mistrovství ČR staršího žactva. Do nominace na MČR  se z našeho oddílu kvalifikovali následující atleti a atletky: Garayová Hana 60m, Hodačová Kristýna 1500m, Macoun Martin 60m př., Svěcená Lucie 60m př. a 60m, Veselá Zuzana 800m a štafeta chlapců 4x200m ve složení Hájek,  Gromeš, Macoun  a Zita.

Jako první nastoupila na trati 60m př. Lucie Svěcená, která nakonec ve svém rozběhu obsadila 6. místo a celkově obsadila 17. místo.  Bohužel na překážkách chyběla na startu Michaela Hlaváčková, která se s 11. místem v republikových tabulkách nemohla kvůli zranění zúčastnit. V překážkovém běhu žáků nastoupil Martin Macoun a i přes drobnou kolizi na překážce obsadil celkové 18.místo. Hned následující disciplínou byl sprint na 60m žákyň, kde v prvním běhu nastoupila Hana Garayová a obsadila časem 8,07  6. místo v rozběhu a celkově 20.místo. Ve třetím běhu nastoupila na stejné trati Lucie Svěcená, která časem 8,04 obsadila výsledné 18.místo. Obě děvčata shodně běžela o 0,02s za svými osobními rekordy a ve velmi kvalitní konkurenci se určitě neztratila.
    V 15:20 odstartovala svůj finálový závod dívek Kristýna Hodačová na trati 1500m. Od startu se závod rozběhl v rychlém tempu a Kristýna se průběžně zařadila na 5. místo, stupňovaným finišem v posledních 400m se jí podařilo vybojovat 4. místo v krásném osobním i oddílovém rekordu 5:02,39. Poslední nymburskou závodnicí sobotního programu byla Zuzana Veselá, která nastoupila v 17:10  do druhého a zároveň nejrychlejšího rozběhu na 800m. Celou trať se držela na druhém až třetím místě a podařilo se jí tak postoupit do nedělního  finálového běhu s celkově 4. nejrychlejším časem 2:21,13.

V neděli se na start finále 800m v 10.30 do třetí dráhy postavila Zuzana Veselá. Svůj finálový start si užila a v závěrečném finiši si doběhla pro nádherné třetí místo v absolutním oddílovém rekordu ženských složek 2: 19,38. V nedělním bloku byl tradičně závěr halového MČR zasvěcen štafetám 4x 200m.  Barvy SKP Nymburk reprezentovala žákovská štafeta ve složení Hájek, Gromeš, Zita a Macoun. Kluci se neztratili a i v rolích “prvoročáků” si doběhli pro celkové desáté místo v novém oddílovém rekordu 1: 42,71.

Všem účastníkům halového MČR gratulujeme k výkonům a těšíme se na to, co předvedou na dráze.