• Kategorie: Aktuality

Historický úspěch na Mistrovství České republiky

Neuvěřitelných pět medailí, z toho tři zlaté, přivezli závodníci SKP z MČR žactva na dráze...

Ziskem pěti medailí dosáhli atleti SKP Nymburk historického úspěchu na Mistrovství České republiky žáků a žákyň na dráze, které proběhlo 3. a 4. září v Novém Městě nad Metují.

O zisk první z nich se zasloužil výškař Mikuláš Havel. Jeho výkon se po  dramatickém začátku  na nižších výškách stále zlepšoval. Na druhý pokus zdolal výšku 185 cm a další  postupovou výšku  187 cm jen těsně shazoval. Dosažený výkon pro něj znamenal vyrovnání osobního rekordu a zisk bronzové medaile.  Stříbrnou medaili vybojovalo v závěru prvního dne kvarteto sprinterů ve složení Müller, Havel, Donát, Hodboď ve štafetě 4 x 60 metrů. Nymburští sprinteři se postupně dotahovali na první místo a výborně finišujícímu Lukáši Hodboďovi, scházely jen dva metry k vítězství. Nakonec donesl do cíle štafetový kolík na druhém místě v čase 28,06 za štafetou Sokola Hradce Králové.

Druhý den mistrovství byl pro nymburské atlety ve znamení zisku tří medailí. A všech zlatých!  První z nich získal Lukáš Hodboď v běhu na 300 metrů, který si doběhl pro suverénní  vítězství v novém rekordu mistrovství  35,77 s.  O hodinu později se postavil na start finálového běhu na 150 metrů, ve kterém za silného protivětru nenechal nikoho na pochybách o tom, kdo je nejlepším sprinterem mistrovství. Zvítězil s velkým náskokem ve vynikajícím čase 16,81 s . Zlatým hřebem  na závěr šampionátu se stala pro nymburské atlety  štafeta na 3 x 300 metrů. Trojice Donát, Havel a Hodboď  startovala v nejsilnějším rozběhu, ve kterém nechyběl nikdo z favoritů. Od startu šla do čela podle očekávání štafeta Kladna sledována  nymburským Donátem, který předával s desetimetrovou ztrátou. Druhý úsek  výborně zvládl Mikuláš Havel a  náskok kladeňáků snížil na pět metrů. Závěrečný úsek patřil Lukáši Hodboďovi , který na prvních  sto metrech smazal náskok soupeře a zařadil se na první místo. V zatáčce ještě vypadal boj pro kladenskou štafetu nadějně. Ale po  výběhu do cílové rovinky už bylo všechno jinak. Lukáš zrychlil, protáhl krok a nezadržitelně se začal svému soupeři vzdalovat.  Nymburská štafeta zvítězila v čase 1:54,07.

Lukáš Hodboď se zároveň stal se ziskem čtyř medailí a překonáním rekordu mistrovství v běhu na 300 metrů nejúspěšnějším atletem Mistrovství České republiky žactva na dráze pro rok 2011.

Zlaté medaile

Lukáš Hodboď     150 m ( 16,81 ) a 300 m ( 35,77 - rekord mistrovství )

Bohuslav Donát, Mikuláš Havel, Lukáš Hodboď     3 x 300 m ( 1:54,07 - oddílový rekord )

Stříbrná medaile:

Vít Müller, Mikuláš Havel, Bohuslav Donát, Lukáš Hodboď     4 x 60 m ( 28,06 - oddílový rekord )