• Kategorie: Aktuality

Halové MČR žactva - Ostrava 2019

Celkem čtyři zástupce mělo SKP Nymburk na halovém Mistrovství ČR žactva, které právě proběhlo v Ostravě-Vítkovicích.

Nejvíce se dařilo Jakubu Šantavému, který skončil čtvrtý ve finále běhu na 800 metrů (2:08,47) a celkově desátý v běhu na 60 metrů překážek (8,80), přičemž si v obou disciplínách výrazně vylepšil své osobní rekordy a od finálové účasti v běhu na 60 metrů překážek ho dělilo 0,04 s. Krásný závod předvedl Kuba již v rozběhu na 800 metrů, když od začátku nasadil vysoké tempo, roztrhal startovní pole a doběhl ve třetím nejrychlejším čase (2:08,41) ze všech rozběhů. Ve  finále zvolil stejnou taktiku. Od začátku diktoval tempo, ale v předposledním kole se přes něj přehnali dva soupeři, za které se mu podařilo "zavěsit". Na závěrečný finiš mu již scházely síly, ale i nepopulární čtvrté místo je krásným úspěchem perspektivního atleta.

Kristýna Prokešová byla jednou z favoritek závodu na 60 metrů překážek. Po startu ale přidala v náběhu na první překážku jeden krok a tak se jí hned první překážka stala osudnou, protože před ní téměř zastavila. Poté startovala ještě ve skoku vysokém, kde výkonem 150 cm skončila na děleném třináctém místě.

Na poslední chvíli byl Matyáš Müller nominován na 60 metrů překážek a celkově obsadil 21. místo. První polovinu trati běžel výrazně lépe než tu druhou a časem 9,31 zaostal o 0,04 s za osobním rekordem.

V nymburské tréninkové skupině trénující, ale nově v barvách PSK Olymp Praha závodící Lia Heryánová obsadila páté místo ve skoku o tyči krásným osobním rekordem 2,85 metru. Je vidět, že jí pečlivá technické příprava u trenéra Goroškova a kvalitní náčiní svědčí.