• Kategorie: Aktuality

Halové MČR ve vícebojích - 4. a 5. místo pro žáky SKP

Pražská hala ve Stromovce hostila ve dnech 11.–13. 2. 2011 účastníky Mistrovství České republiky ve vícebojích. Oddíl SKP Nymburk na něm reprezentovali starší žáci Lukáš Hodboď a Mikuláš Havel. I když ani jeden z nich není vícebojařským specialistou, obsadili v konkurenci devatenácti závodníků vynikající čtvrté a páté místo.

Hned v úvodní disciplíně, kterou byl běh na 60 m, ukázali závodníci SKP své vysoké ambice. Lukáš s přehledem zvítězil výkonem na hranici osobního rekordu,  Mikuláš si osobní maximum dokonce zlepšil a skončil pátý. Ve skoku dalekém se ani jednomu zpočátku příliš nedařilo, ale oba dokázali zkoncentrovat své síly do závěrečných pokusů  a výsledkem byly nové osobní rekordy, přičemž Mikuláš by se s výkonem 578 cm neztratil ani mezi dálkaři specialisty.  Další disciplínou byl vrh koulí. Zatímco Mikuláš předvedl výkon na hranici svého maxima a skončil  osmý, Lukáš působil poněkud odevzdaně, ve vrhu koulí skončil až šestnáctý a v celkovém pořadí se propadl na šesté místo. Závěrečnou disciplínou prvního dne sedmiboje byl skok vysoký. Mikuláš výkonem 172 cm vyrovnal svůj osobní rekord a skončil čtvrtý, Lukáš po bojovném výkonu překonal 166 cm a skončil osmý. Po prvním dnu byl  v celkovém pořadí Mikuláš Havel čtvrtý se ztrátou 160 ti bodů na třetího, Lukáš Hodboď šestý.

Úvodní disciplínou druhého dne byl běh na 60 metrů překážek, který patří k „parádním“ disciplínám obou nymburských závodníků. Oba potvrdili svou vynikající formu v této disciplíně a  zlepšili si své osobní rekordy. Lukáš skončil s časem 9,10 třetí a Mikuláš s časem 9,15 pátý.  Další disciplínou byl skok o tyči. Podobně jako ve skoku vysokém, i zde podal Lukáš bojovný výkon a překonaná výška 290 cm pro něj znamenala výrazné zlepšení osobního rekordu a posun na celkové čtvrté místo. Na Mikulášovi byla již zjevná únava z předchozích disciplín, navíc se při jednom z pokusů zranil a jeho konečný výkon měl hodnotu 250 cm. Závěrečnou disciplínou soutěže starších žáků byl běh na 1000 metrů. Závod se stal jednoznačnou záležitostí pro běžeckého specialistu Lukáše Hodbodě, který v sólově běženém závodě zvítězil s obrovským náskokem v čase 2:49,82. Mimochodem, v čase o 1,5 vteřiny horším, než dosáhl Roman Šebrle... Na Mikulášovi si vybrala daň únava z dvoudenní soutěže a poněkud přepálený začátek a doběhl šestnáctý.

Celkově zvítězil Tomáš Moša (4211 bodů), druhý byl Jan Doležal (4096 bodů) a třetí místo patřilo Františku Wiesnerovi (4073 bodů). Lukáš Hodboď skončil čtvrtý s výkonem 3988 bodů a Mikuláš Havel pátý s 3693 body.