• Kategorie: Aktuality

  Finále KP družstev v Kutné hoře

  Sobota 23. září 2023 byla v Kutné Hoře zasvěcena finále A Krajských přeborů družstev mladšího žactva, kam se probojovaly oba naše týmy. V silné konkurenci dalších jedenácti středočeských klubů se ani nymburské červené barvy nechtěly nechat zahanbit a cílem bylo atakovat stupně vítězů.


  Jedna věc jsou ambice, touhy a přání, ale vše se nakonec stejně musí rozhodnout na dráze a v dalších sektorech technických disciplín. Družstvo dívek bohužel nedorazilo v plné síle, neboť ve stavu zraněných byly dvě atletky a v sobotu se k nim přidala bohužel ještě jedna, ale i tak se holky rvaly jako lvice. Největším bodovým přídělem přispěla Thea Cimlová (21 bodů) a Amálie Petrová (20 bodů). Obě si zapsaly i osobní maxima ve svých oblíbených disciplínách, Thea v hodu oštěpěm 31,08 m, což je v krátkém čase znovu překonaný oddílový rekord, a Amálka v běhu na 300m časem 45,86 s. V osobním rekordu 5:39,19 v běhu na 1500 m přinesla družstvu cenné body Klára Čechalová. S celkovým součtem 71 bodů obsadila děvčata sedmé místo.
  Družstvo mladších žáků se pralo pod kutnohorským nebem o své vavříny a jejich bitva byla výrazně úspěšnější. V konečném bodování nasčítali kluci 108 bodů, což jim vyneslo krásné druhé místo, a tak jsme se do Nymburka vraceli se stříbrnými medailemi. Na úspěchu mladších žáků se nejvyšším bodovým ziskem podíleli David Gromeš (24 bodů), Matěj Zinek (23 bodů) a Štěpán Břeň (14 bodů). Osobním rekordem se blýskl v běhu na 800 m Matěj Zinek časem 2:20,87 a totéž se mu povedlo i v běhu na 150 m, kde se časomíra zastavila na konečných 19,90 s. Nejlepší osobní výkon si vylepšil i Štěpán Břeň ve vrhu koulí výkonem 9,83 m.
  Tímto kláním byla ukončena dráhová sezóna družstev mladšího žactva roku 2023 a my už netrpělivě očekáváme, co přinese ta nová. Věříme, že zimní příprava bude kvalitní a všichni budou moci v příštím roce na dráze předvést to nejlepší.

  Šárka Cimlová


  VÝSLEDKY

   

  print Formát pro tisk

  Komentáře rss


  Nebyly přidány žádné komentáře.