• Kategorie: Aktuality

Družstvo starších žákyň kousek od postupu na MČR

V sobotu 10. září se konalo Mistrovství Čech družstev starších žáků a žákyň - skupina B v Novém Městě nad Metují.

Po pomalejším bodovém začátku přišly na řadu silné disciplíny našeho družstva a v bězích se opět dařilo. Bodový přísun zejména v disciplínách 150m, 300m a štafety 4x300m byl výborný. Veronika Pokorná získala nejvíce bodů - ve 3 individuálních disciplínách celkem 20 bodů. Děvčata také vybojovala celkem 4 vítězství v jednotlivých disciplínách a další dvě místa na pomyslných stupních vítězů. Padl také další oddílový rekord v této sezóně, tentokrát Nela Fučíková zlepšila osobní i oddílový rekord v běhu na 1500m na 5:03,56.

Po krátkém odpoledním přerušení způsobeném dešťovou přeháňkou a doběhaných posledních štafetách, nakonec součty bodů ukázaly následující pořadí družstev. Zvítězilo ŠAK Pardubice se 184 body, 2. místo obsadil TJ Sokol Kolín se 171 body, 3. místo získala Atletika Chrudim se 125,5body a 4. místo vybojoval SKP Nymburk se 117,5bodu. Je to velký úspěch družstva starších žákyň, kterému chyběla jen malá třešnička na dortu v podobě postu na MČR, protože 4. místo bylo prvním nepostupovým. Děvčata tak porazila o 40 a více bodů známá družstva z tradičních atletických oddílů jako je Kladno, Jičín, Jablonec, Mladá Boleslav, Hradec Králové.

Za trenéry děkujeme děvčatům za energii, kterou do soutěže družstev vkládaly, za jejich krásné výkony, osobní i oddílové rekordy, které padaly v průběhu sezóny, i za podporu všech ostatních okolo nás.

Maršonová Anežka 1500m 5:36,12

6. místo: Pokorná Veronika 60m 8. místo: Garayová Hana 300m, Hlaváčková Michaela 100mpř., 9. místo: Doležalová Nikola 3000m, Němcová Jana 800m, Franková Vitorie 150m, 10. místo: Svěcená Lucie 100mpř. I další děvčata podávala dobré výkony, bohužel ve velké konkurenci dalších 11 oddílů to na zisk bodů nestačilo.