• Kategorie: Aktuality

Druhý květnový víkend plný rekordů

Sobota a neděle mládežnických  kategorií a kategorii dospělých byla ve znamení účastí  našich atletů jako hostujících závodníků v družstvech ve vyšších soutěžích.

1. kolo extraligy: V sobotu se konala první kolo extraligy na pražské Julisce. Dan Marák nastoupil na trati 3000m a posunul svůj osobní i oddílový rekord už na 8:29,84 a obsadil tak celkové 9. místo. Odchovanec SKP Vít Müller startoval poprvé v letní sezoně, po štafetovém mistrovství světa, na území ČR a bylo z toho vítězství na trati 400m a nový venkovní osobák 45,87s. Na trati 400mpř nastoupil Jakub Šantavý a časem 54,59 obsadil celkové 6. místo.
    1. kolo I. ligy skupiny B: Ve stejný den ve Staré Boleslavi se konalo 1. kolo I. ligy žen a mužů. První do soutěže vstoupily ve skoku dalekém Johana Prokešová a Veronika Pokorná a v tyči Lucie Svěcená. Johana skočila 516 a 4 cm jí dělily od postupu do 3 dalších finálových pokusů a obsadila tak celkové 11. místo. Veronika skočila 495 a obsadila v těsné soutěži 17. místo. Lucie jako většina tyčařek začala na základní výšce 255, aby byly tzv body jisté a potom v příjemném teplém počasí pokračovala až do výšky 325, kterou těsně shazovala. Nakonec skočených  315 cm stačily na vítězství v soutěži, osobní i oddílový rekord. V kouli žen nastoupila Simona Hlaváčková a té se letos poprvé podařilo vrhnout přes 11m a výsledných 11,07 stačilo na celkové 6. místo. V hodu diskem 29,81m stačilo na 14. místo v soutěži. Nela Fučíková nastoupila ke své první letošní 800m na dráze. Vešla se do prvního běhu a i to jí pomohlo se poprvé dostat pod 2:20 a vytvořit si osobní i oddílový rekord.2:19, 66.
    I poslední disciplína, které se děvčata zúčastnila, byla více než úspěšná. Kvarteto Fučíkovà, Svěcená, Pokornà a Prokešová ve štafetě 4x100m opravdu zabralo a výsledný čas 49,55 je o více než 1 sekundu zlepšený oddílový rekord.. Nela Fučíková potom ještě velmi kvalitně v čase kolem 60 sekund rozběhla i štafetu 4x400m.
    1. kolo KP dospělých Hradeckého kraje: Neděle potom pokračovala na závodech v Hradci Králové v dalších pěkných výkonech a osobàcích. Michaela Hlaváčková si ve finalovém běhu na 100m zlepšila osobák na 13,10 a obsadila 3. místo, v běhu na 400m zaběhla také osobní rekord 61,70 a obsadila 2. místo. Osobním rekordem 63,37  si udělala radost na 400m  Natálka Petrová. Viki Franková se po zranění blíží ke svému osobáku na 400m. Anežka Maršonová naopak teprve zkoušela plnou závodní zátěž po zranění. V disciplíně 100m mužů postoupil do finále a celkově zvítězil Vít Šesták za 11,35 a Míra Popř si ve finále B zaběhl osobák 11,93, v běhu na 400m celkově zvítězil za 51,97.  V běhu na 800m si osobák 2:28,93 zaběhla Anežka Křenková. Mimo soutěž nastoupil na 1500m Dan Marák jako vodič pro  Vaška Vlčka a ten si zaběhl krásný osobák 4:14,41. Štěpán Klír si ve stejném závodu zaběhl také osobák 4:23,60.
    Tereza Karbanová poprvé hodila 4kg kladivem přes 30m a vytvořila si také osobàk i výkon koulí 4kg pro ní byl novým osobákem.
    Závodů se zúčastnili i další Tereza Hojsáková, Blanka Dohnalová u kterých osobní rekordy nebyly, ale všichni víme, že pokaždé to nemusí vyjít.
    Počasí bylo celý víkend atletický příjemné. Přejeme všem chuť a píli do dalšího  tréninku a samozřejmě zdraví;-)