• Kategorie: Aktuality, Ročníky 2010 - 2011

  Atletika pro celou rodinu

  Od září je přípravka ročník 2010 - 2011 v projektu Českého atletického svazu - Atletika pro celou rodinu, který se snaží více sblížit děti a rodiče.


   

  Projekt je určený pro rodiny s dětmi, které chodí na atletiku. Každá zúčastněná rodina obdržela vak na záda a v něm 2 náramky, klíčenku na krk, brožuru na rozvičení, zápisníček, samolepku, propisku a blok. V zápisníčku mohou být 2 rodiče a až 3 děti. V průběhu roku si do něj budou zaznamenávat společné aktivity, výlety nebo činnosti, prostě veškerý čas, který spolu stráví.

  V projektu si všichni vyzkouší celkem 4 disciplíny - skok z místa, hod molitanovým oštěpem, slalom a štafetu. Během školního roku se uskuteční 3 tréninky a jeden závěrečný závod.

   

  První trénink proběhl v pondělí 25.11.2019 v tartanovém tunelu. Sešly se téměř všechny rodiny, které si vyzkoušely hod molitanovým oštěpem a skok z místa. Na tento trénink se přijela podívat i hlavní garantka projektu paní Dita Franklová s panem kameramanem. Ten zde sbíral materiály do metodických videí.


  Nejprve jsme se hravou formou rozklusali a rozcvičili. Následovala běžecká abeceda a pak už samotný trénink.

  Rodiče házeli molitanovým oštěpem z kleku a děti ze stoje. Aby se jim hody dařily co nejlépe, nainstalovali trenéři pomyslnou laťku, kterou se všichni snažili přehodit. Během pokusů jsme trochu zavadili i o techniku správného hodu, což může v budoucnu být použito v metodických videích.

  Při skoku z místa docházelo k menším soubojům mezi malými atlety a jejich rodiči. Děti se samozřejmě nedaly a trenéři s rodiči mohli vidět zajímavé výkony.

  Celé naše atletění jsme zakončili výklusem a závěrečným protažením.

  Na příštím tréninku si vyzkoušíme slalom a štafetu, pak už nás čeká poslední trénink, kde si vše zopakujeme a na konci školního roku se všichni představí na závěrečných závodech.

  Rodiče, děti i trenéři si trénink moc užili a těší se na další společné atletění.


  Běhej, skákej, házej rád, s rodičem to můžeš dát!

  print Formát pro tisk

  Komentáře rss


  Nebyly přidány žádné komentáře.