• Kategorie: Aktuality

43. ročník Poháru rozhlasu-další úspěchy atletů SKP

V úterý 10.5. 2011 proběhlo okresní kolo 43. ročníku Poháru českého rozhlasu – atletické soutěže školních družstev staršího žactva. V nominaci na tuto velmi populární atletickou soutěž se objevila i jména pěti atletů z SKP.

První disciplínou byl běh na 60 metrů chlapců. V jednom z rozběhů se objevil i závodník SKP Lukáš Hodboď, největší favorit a držitel oddílového rekordu na elektronicky měřených 60 metrů – 7,30 s. Překonat rekord na ručně měřené šedesátce se mu však dosud nepovedlo. Běh Lukášovi sedl, ve svém rozběhu zvítězil s náskokem zhruba dvaceti metrů a i v celkovém hodnocení s časem 7,1 s, což je vyrovnaný oddílový rekord, nenašel přemožitele. Běhu na 60 metrů se rovněž zúčastnil nymburský atlet Bohuslav Donát, který o dvě desetiny zaostal za svým osobním maximem, nicméně čas 7,5 s pro něj znamenal vítězství v rozběhu a celkově třetí místo.

Souběžně s rozběhy na 60 m probíhal skok vysoký chlapců, ve kterém se vynikajícími výkony prezentoval nymburský Víťa Müller. Za vydatného povzbuzování publika nymburského gymnázia a ostatních atletů SKP bez problémů překonal hranici svého osobního rekordu a zázračně vydržel až do chvíle, kdy laťka stála ve výšce 170 cm. Tato výška se téměř pro všechny závodníky stala kamenem úrazu. Víťa dvakrát srazil laťku a vypadalo to, že tato výška je nad jeho síly. Při třetím skoku však využil svých technických dovedností nabytých v tréninku. Ideálně se rozeběhl a vzorovým flopem se elegantně přenesl přes laťku. Na 175 centimetrech již měl pouze jednoho soupeře. Narozdíl od něj však tuto výšku překonat  nedokázal. Přesto však druhé místo a skočená výška 170 cm pro něj znamená velkou naději do budoucna.

Mezitím se nymburská závodnice Nikola Grospičová účastnila skoku dalekého dívek. Při prvním pokusu si však nešťastně přivodila zranění kotníku odrazové nohy, a proto dnes výrazně zaostala za svým osobním maximem.

V běhu na 1500 m se objevili dva členové SKP. V prvním rozběhu startoval závodník Jakub Vojáček. Brzy si společně s budoucím vítězem rozběhu vypracoval velký náskok v čele. Zhruba 600 metrů před cílem se Jakub pokusil soupeři uniknout a propracoval se na první pozici, ale v posledním kole si soupeř vydobyl svoji pozici zpět a udržel ji až do cíle. Jakub nakonec skončil celkově šestý v čase 5:04,30. Další závodník SKP Lukáš Hodboď byl zařazen do druhého rozběhu. Před závodem se nechával slyšet, že to nepovažuje za svoji prioritu poběží takzvaně „jen na vítězství“. Jeho slova se naplnila a v rekreačním tempu si suverénně doběhl pro celkové prvenství v čase 4:44,80.

Navíc ho čekal ještě štafetový závod 4X60 metrů. Štafety se rovněž zúčastnil i Víťa Müller, kterému se na prvním úseku podařilo předat jako druhému ze čtyř závodníků. Štafeta nymburského gymnázia, do které byl Víťa začleněn, však zvítězit nedokázala zásluhou právě Lukáše Hodbodě, který na posledním úseku sice přebíral s mírnou ztrátou na závodníka gymnázia, ale předvedl fenomenální finish, na který tato atletická soutěž dlouhá léta ani nevzpomněla. Okamžitě svého soupeře dohnal, nezadržitelně šel před něj, v závěru ještě uvolnil a protáhl svůj půlkařský krok a soupeři v cíli „nadělil“ zhruba dvacet metrů.

Jako každý rok, i letos byli nymburští atleti na Poháru rozhlasu obrovským přínosem pro své školy.