• Kategorie: Aktuality

19. 5. 2024 Krajské přebory staršího žactva ve Vlašimi

V neděli 19. května se konaly Krajské přebory staršího žactva, které pod svá pořadatelská křídla vzal atletický klub ve Vlašimi. Do tohoto města se sjeli atleti a atletky ze Středočeského kraje a bojovali o cenné kovy a titul krajského přeborníka či krajské přebornice.

I nymburské barvy na běžeckém oválu či na technických sektorech zanechaly svou výraznou stopu. Celý program byl zahájen sprintem na 60 m žáků, kde to cinklo poprvé. David Gromeš si doběhl ve finále pro stříbrnou medaili v čase 7,56 a zaostal pouze o jednu setinu za prvním Filipem Motlem ze Spartaku Čelákovice.  Dalším medailových úspěchem byl skok daleký, kde titul přeborníka získal Martin Macoun výkonem 658 cm a bronz si vyskočil skvělým PB 588 cm Martin Hájek. Spanilá jízda pokračovala dál v běhu na 800 m, kde si Václav Vlček doběhl pro bronzovou medaili v PB 2:03,13, a Amálie Součková získala stříbrnou medaili v běhu na 1500 m v PB časem 5:16,50.
    Nymburský expres válcoval své soupeře i nadále a v bězích s překážkami si vybojovala zlatý double Johana Prokešová na stovce i dvoustovce, obě disciplíny v PB 14,79 s a 29,64 s. Martin Macoun potvrdil svou výkonnost a na stovce překážek v PB 13,88 si na stupních vítězů pověsil na krk druhou zlatou medaili. V běhu na 300 m si v PB 41,76 s vyběhla stříbro Hana Garayová.
    Vrcholem středočeského klání byly štafetové běhy 4x 60 m a 4x 300 m. V krátkých štafetách braly žákyně ve složení Garayová, Zenklová, Jamborová, Prokešová bronz s časem 30,53 a žáci ve složení Hájek, Gromeš, Vlček, Macoun s časem 28,21 stříbro. Nepopulární “brambory” si vyběhla Hana Garayová v běhu na 150 m v PB 19,36 a Martin Hájek v hodu oštěpem.
    Celá výprava nymburského SKP zanechala ve Vlašimi výraznou stopu a počet získaných cenných kovů je úctyhodný. Gratulujeme všem závodníkům a závodnicím k předvedeným výkonům a děkujeme za perfektní reprezentaci našeho oddílu.